ben-alma-meram-konya

Ben Alma işlemlerinde Genel Sorulanlar

Ben alma işlemine geçmeden önce benlerin neden oluştuğu hakkında herhangi bir bilimsel yayın olmasa da, her insan vücudunda görülmesi muhtemel olan bir unsurdur. Vücudun neredeyse her bölgesinde ben (nevüs) bulunabilir.

Bunların bir çok kısmı doğuştan olmakla beraber çocuklukta da oluşabilir. Çoğunlukla estetik olarak rahatsızlık veren bu cilt problemini yaşamakta olan insanlar ben nasıl düşer, ben aldırma işlemi nasıl olur, ben nasıl geçer gibi sorular yöneltmektedir.

Yazımızın akışında tüm bu konulara ayrıntılarıyla yer vereceğiz.

Bazı benler çok belirgin yerlerde olmadığından dolayı hiç rahatsızlık vermez fakat bazıları yüz gibi bölgelerde oluştuğunda kozmetik açıdan rahatsız eder.

El kol gibi uzuvlarda olması herhangi bir yere sürtme, takılma gibi problemlerden dolayı rahatsızlık verebilmektedir. Ayrıca bazı benlerin kanser riski oluşturduğu da bilinmektedir.

Hem kozmetik görünüm hem de sağlık açısından ben tedavisi olmanız sizin için kuşkusuz fayda sağlayacaktır. Yalnız ameliyat olarak tedavi olmaktansa ameliyatsız teknolojik yöntemler tercih etmelisiniz.

Çünkü ameliyat ile alınan benler yerlerini dikiş izine bırakacaklardır. Kozmetik görünüm olarak çirkin bir görüntüden kurtuldum derken, yenisiyle karşılaşmanız kaçınılmaz olur.

Ben Alma Buharlaştırma Yöntemiyle

Bu yöntem ile ciltte mevcut olan kabarıklıklar elektrik enerjisi kullanılarak yok edilmektedir. Bu tedavinin uygulanmasında elektro koter cihazı kullanılmaktadır. Elektrik enerjisinin temas ettiği bölgede ısı enerjisi oluşturmasını sağlamaktadır.

Diğer ameliyatlarda kanama durdurma işlemi için kullanılmakta olan bu cihaz ben tedavisinde de uygulanmaktadır. Kabarıklık gösteren tüm benlerde en fayda sağlayan yöntem budur.

Cihaz renge duyarlı olmadığından damar beni dışında ki benler için olumlu sonuçlar vermektedir. Benin boyutu ne olursa olsun tedavisini yapmak mümkündür. Ben buharlaşarak yok olduktan sonra yerine yara kabuğuna benzer bir katman gelecektir.

Oluşan bu katman 1 hafta içerisinde her yarada olduğu gibi düşecektir. Düştükten sonra altından pembemsi bir görünüm gelecektir. Bu da 2-3 ay içerisinde rengini değişerek ciltle aynı rengi bulmaktadır.

Bu yöntem titiz bir şekilde uygulandığında çok belirgin bir iz olmamaktadır. Sivilce izine benzeyen çok küçük bir iz kalabilir. Yöntemin uygulanması bir seanstan fazla yapıldığında bu oluşan iz miktarı oldukça azalacaktır.

Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir. Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

Bu yöntemde narkoz veya benzeri herhangi bir uyuşturucu işlem yapılmaz. Çünkü hasta bir şey hissetmeyecektir. Tedaviden sonra da herhangi bir ilaç kullanmaya ihtiyaç yoktur.

Ben Alma Radyo Frekans Yöntemiyle

Bu yöntem üst kısımda bahsettiğimiz elektro koter cihazıyla buharlaştırma yöntemiyle çok benzerdir. Bu yöntemde de elektro koter yerine radyo dalgaları kullanılmaktadır. Yine damar beni haricinde küçük, büyük ya da rengi fark etmeksizin her bene uygulanabilir.

İz kalma yönünden ya çok küçük sivilce tarzında bir iz kalır, ya da hiç kalmaz. Çok tecrübeli olmayan kişiler tarafından yapıldığında çukurlar oluşabilir.

Bu yöntemle yapılmakta olan tedavilerde insanlar radyo frekansı radyasyonla karıştırarak kanserleşme riski olacağını düşünmektedirler. Radyo ismi geçtiğinden insanlarda radyasyonla ilgiliymiş gibi bir intiba oluşmaktadır.

Aslında hiç bir ilişkisi yoktur. Ben tedavisi yaptırdığınızda ileri ki zamanlarda kanserleşme riskini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Alttaki görsellerde ben tedavisi olan birinin önce ve sonra ki fotoğraflarını görebilirsiniz.

ben-aldırma-işlemi-meram-konya

İnstagram sayfamızı Ziyaret etmek için TIKLAYINIZ

Sitemizden Randevu Almak için TIKLAYINIZ

%d blogcu bunu beğendi: